Cheap Coke

Coca-Cola Logo

I’ve received a couple of mails with reports about the price on Coke. It seams that although I only paid about $1 for 1.5 liter, then you can get it cheaper in the US — about $1 for 2 litre :-) It really makes you wonder what this stuff really costs to produce? Not much I guess…

I’ve only consumed three bottles so far, which is a bit below the limit of half a liter per day if you’re interested :-) But I’m having my first exam in just 13 days, so I’ll need more caffeine at that time :-)

Leave a comment